Türkiye Şubesi Yönetim KuruluKerem DİKMEN - Yönetim Kurulu Başkanı

Kerem Dikmen 1981 doğumludur. 2000 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005- 2011 yılları arasında İstanbul’da, 2011 yılından bu yana da İzmir’de serbest avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda Kaos Gey ve Lezbiyen (Kaos GL) Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği hukuk koordinatörüdür.

2006 yılında başlayan Uluslararası Af Örgütü geçmişinde Acil Eylem Koordinatörlüğü, Uluslararası Ceza Mahkemesi Koordinatörlüğü (sonradan Cezasızlık Koordinatörlüğü adını almıştır), İstanbul Anadolu Grubu Grup Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2010-2012, 2012-2014 dönemlerinde UAÖ Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, 2014-2016, 2016-2018 dönemlerinde UAÖ Türkiye Şubesi Disiplin Kurulu üyeliği, 2018 – 2021 döneminde Şube Başkanlığı yapmıştır. Halen Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanıdır.  LGBTİ+ hakları aktivisti olan Dikmen, çalışmalarını uzun zamandır bu alanda yoğunlaştırmıştır.Dilan TAŞDEMİR - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Dilan Taşdemir 1993 yılında İzmir’de doğdu. 2016 yılında Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mülteci hakları, nefret söylemi ve ayrımcılık konularında çalışan Taşdemir, Medya ve Göç Derneği’nin Genel Koordinatörüdür. İzmir’de yaşamaktadır.

Uluslararası Af Örgütü Türkiye’deki çalışmalarına 2014 yılında İzmir Aktivist Grubu’nda aktivist olarak başlamıştır. Aktivizm çalışmalarını çoğunlukla mülteci hakları alanında sürdürmektedir. Meslek hayatına gazeteci ve TV muhabiri olarak başlamış, bu süreç içinde mülteci hakları üzerine yoğunlaşmıştır.  Halen bu alanda eğitimler vermekte, yazılar yazmaktadır.  2018-2021 yılları arasında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2021 –2023 dönemi için de Yönetim Kurulu’na seçilmiş ve Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.Duygu YAYLA - Yönetim Kurulu Sekreteri
 Tuğkan GÜNDOĞDU - Yönetim Kurulu Üyesi

1994 Mersin doğumludur. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandı, iki yıl bu bölümde okuduktan sonra 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ne geçiş yaptı ve Haziran 2018 itibariyle mezun oldu. 2021 yılında yine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

2013 yılından beri Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi üyesi ve gönüllüsüdür. Uluslararası Af Örgütü’nde beş ay Acil Eylem koordinatörlüğü ve bir buçuk yıl İstanbul Aktivist Grup koordinatörlüğü görevini yürütüp, 2017 yılında Uluslararası Af Örgütü’nün en yüksek karar alma mekanizması olan ICM (International Council Meeting)’de gönüllü koordinatör olarak görev aldı. 2018’den beri Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Yönetim Kurulu üyesidir ve kurulda bir dönem Şubeyi Daimi Temsilci olarak uluslararası hareket nezdinde temsil etmiştir.

Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği’nde (SPoD) siyasi katılım ekip sorumlusu olarak, LGBTİ+’ların siyasal katılımı üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda Mayıs 2020’den beri Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nda program destek uzmanı olarak çalışmaktadır. Aposto! News adlı bülten mecrasında Türkiye’den ve dünyadan sivil toplum ve insan haklarına dair gelişmeleri derlediği Purgatori bültenini hazırlamaktadır.Selma KANBUR YILMAZ - Sayman

1970 Ankara doğumludur. Ankara Atatürk Lisesi’nden 1987 yılında, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1994 yılında mezun olmuştur. 2006 yılına kadar Ankara’da yaşamış ve çeşitli meslek odalarında çalışmıştır.

2004 yılında Af Örgütü’ne üye olmuş ve Ankara Aktivist Grubu’nun çalışmalarına katılmıştır. 2006 yılında İstanbul’a taşınmış ve 2012 yılında Af Örgütü Türkiye Şubesi’nde Finans Koordinatörü olarak işe başlamıştır. 2018 yılında emekli olmuş ve Çanakkale’ye yerleşmiştir. İnsan hakları aktivistliği yanında çevre ve ekoloji alanlarında da çeşitli derneklerin yönetim kurullarında yer almış ve aktivistlik yapmıştır.Reyda ERGÜN - Yönetim Kurulu Üyesi

1979 doğumlu Reyda Ergün,1998’de Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni, 2002’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 2004’te aynı üniversiteden insan hakları hukuku alanında yüksek lisans derecesini aldı. 2011 yılında, Galatasaray Üniversitesi’nde kamu hukuku alanında sürdürdüğü doktora çalışmalarını tamamladı.

2002-2011 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Ergün, 2012’den beri Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu üyesidir.

Hukuk felsefesi, siyaset felsefesi, hak kuramı, eleştirel hukuk çalışmaları, toplumsal cinsiyet ve hukuk alanlarında çalışan Ergün, uzun zamandır akademik faaliyetlerini toplumsal cinsiyet eşitliği ve LGBTİ+ hakları konularında yoğunlaştırmıştır.Zelal SADAK - Yönetim Kurulu Üyesi

Zelal Sadak 1991 Diyarbakır doğumludur. 2017 yılında Dicle Üniversitesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi ve Mardin Artuklu Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği mezunudur. 2020’den beri Türkiye İnsan Hakları Vakfı Diyarbakır Temsilciliği’nde Temsilcilik sekreterliği pozisyonunda çalışıyor. Diyarbakır’da yaşıyor.

UAÖ Türkiye’nin çalışmalarına katkıları 2019 yılında başladı. 2019 yılından beridir üye ve aktivizm çalışmalarında aktif olarak yer almaktadır.2019-2020 yılları arasında UAÖ Diyarbakır Aktivist Grubu’nda kolaylaştırıcı olarak görev aldı.

Öğrencilik yıllarında, Mardin ve Diyarbakır’da hak temelli çalışan sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak çalışmalara katıldı. 2014-2015 yıllarında Diyarbakır’da göç ana başlığıyla çalışmalar yürüten dernek ve vakıfların saha araştırmalarında aktif olarak yer aldı. 2019’da Hafıza-Mekân ve İnsan konu başlıklı iki projede araştırmacılık ve anlatıcılık yaptı.