[SONA ERDİ] Dava Gözlem Program Sorumlusu Arıyoruz

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde tam zamanlı görevlendirilecek Dava Gözlem Program Sorumlusu arıyoruz. Tahmini işe başlama tarihi 02.01.2018’dir.

Dava Gözlem Program Sorumlusu, Uluslararası Af Örgütü’nün çalışma alanları kapsamında uluslararası düzeyde gözlemlediği davalarla ilgili tüm gerekli süreçleri yürütmekle yükümlüdür. Davaların izlenmesi, arşivleme çalışmaları, diğer şubelerle iletişim, vakalarla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve dava gözlem programının yürütülen kampanyalarla entegrasyonundan, davalar sonrası oluşturulacak çıktıların hazırlanması ve paylaşılmasından sorumludur.  

Hukuk formasyonu ve en üst düzeyde İngilizce bilgisi bu pozisyon için öncelikli koşuldur.

Ayrıca, küresel ve yerel düzeyde insan hakları sorunları ve durumu hakkında farkındalık, bilgi ve ilgi bu pozisyon için gereklidir.

Aranan Nitelikler:

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden (tercihen hukuk fakülteleri) mezun olmak
  • Mükemmel İngilizce ve Türkçe bilgisi
  • En az 3 yıl iş deneyimi

Adayların fotoğrafsız İngilizce ve Türkçe özgeçmişlerini ve Türkçe bir niyet mektubunu, konu satırında Ref: DS1701 referans koduyla[email protected] adresine göndermelerini rica ederiz.

Son başvuru tarihi 30 Kasım 2017, saat 18:00’dir.

Yukarıda belirtilen şekilde yapılmayan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınamayacaktır. Başvurunuz elimize ulaştığında, başvurunuzun tarafımıza ulaştığına dair bir teyit mesajı gönderilecektir.  Görüşme için seçilen az sayıdaki adayla yapılacak olan mülakat İngilizce ve Türkçe yapılacak ve başvurular kesinlikle gizli tutulacaktır.
Sadece görüşmeye çağrılacak adaylar ile iletişime geçilecektir. 

Dava Gözlem Program Sorumlusu’nun ayrıntılı görev tanımı ve pozisyon için gerekli temel beceriler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayınız.

Uluslararası Af Örgütü insan haklarına saygı gösterilmesi, insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve bu hakların korunması için çalışan insanların oluşturduğu küresel bir harekettir. Vizyonu, her insanın İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi tarafından kabul edilen insan haklarına ve diğer tüm uluslararası insan hakları standartlarına erişebilmesini sağlamaktır.

Kuruluşumuzda yaş, din, ırk, etnik köken, cinsiyet, engellilik, cinsel yönelim ve benzeri sebeplere dayalı ayrımcılık yoktur. Kadın adayların başvurusu özellikle teşvik edilmektedir.