Uzaktan Çalışma Bilgi Notu

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi olarak, Koronavirüs olarak bilinen Covid-19’un Türkiye’de de görülmesi ve bir kamu sağlığı sorunu oluşturması nedeniyle, Sağlık Bakanlığı’nın tavsiye ettiği önlemler doğrultusunda, İstanbul (Merkez Ofis) ve Ankara (Proje Ofisi) ofislerimizdeki çalışmalarımızı bir süre uzaktan yürüteceğiz.

Mart 2020 sonuna kadar çalışanlarımızı ve bizimle birlikte eğitim, seminer vb. faaliyetlerimize katkı sunan ve katılan kişileri güvenli tutmak adına tüm kamuya açık etkinliklerimiz ve insan hakları eğitimi faaliyetlerimiz ertelenmiştir. Daha önceden Mart ayında yapacağımızı duyurduğumuz 10. Olağan Genel Kurulumuz ileri bir tarihe ertelenmiş olup yeni toplantı günü tüm üyelere aynı usulle duyurulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Uzaktan çalışma süreci boyunca, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, Türkiye’de ve dünyada insan hakları ihlallerini engellemek amacıyla yaptığı çalışmalara devam edecektir.

 Bu süreçte (10:00-18:00 saatleri arasında) aşağıdaki e-posta adreslerine yazarak ilgili departmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

Ertelenen ve devam eden tüm faaliyetlerimizle ilgili güncel bilgilendirmeler amnesty.org.tr ve sosyal medya sayfalarımız üzerinden yapılacaktır.

Kendimizi ve çevremizi riske atmamak adına kamuya açık alanlarda bulunmaktan mümkün olduğunca kaçınmamız gerektiğini ve Covid-19 hakkında güncel bilgiler için sağlık uzmanlarının açıklamalarını takip etmemiz gerektiğini önemle hatırlatırız.