Uluslararası Af Örgütü Siyasi Parti Yetkilileriyle Görüşüyor

Uluslararası Af Örgütü'nün 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek Türkiye Genel Seçimleri öncesi başlattığı 'Bizimle Misin?' kampanyası devam ediyor.

Kampanya kapsamında talep ve çözüm önerilerini sıralayan Uluslararası Af Örgütü, seçime katılan 19 siyasi partinin genel başkanlarından ve milletvekili adaylarından seçim öncesi taahhütlerini açıklamalarını ve milletvekili seçildikleri takdirde bunları hayata geçirmelerini talep etmişti.

25. dönem milletvekili seçimlerine katılacak tüm siyasi partilerle bağlantıya geçerek taleplerini ileten Uluslararası Af Örgütü, bugünden itibaren TBMM 24. dönemde grubu bulunan dört partinin üst düzey yetkilileriyle görüşecek.

Yarın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile bir araya gelecek olan Uluslararası Af Örgütü heyeti, ertesi gün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile görüşecek.

Uluslararası Af Örgütü yetkilileri, cuma günü ise Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Naci Bostancı ile bir araya gelecek.  

Uluslararası Af Örgütü başlattığı 'Bizimle Misin?' kampanyasında genel seçimlere katılan tüm siyasi partilerin genel başkanlarını ve milletvekili adaylarını, "ifade özgürlüğüne saygı duyulan, barışçıl protesto hakkının korunduğu, polis şiddeti ve cezasızlığın olmadığı, kadına yönelik her türlü şiddetin önlendiği, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılığının yaşanmadığı, mültecilerin insan haklarına erişebildiği ve işçi haklarının güvence altına alındığı" bir Türkiye için hareket etmeye çağırmıştı.

'Bizimle Misin?' kampanyasına destek veren insan hakları savunucuları bizimlemisin.org adresinde yayımlanan çağrıya imza verebiliyor