[SONA ERDİ] Lobi ve Savunuculuk Sorumlusu Arıyoruz

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin Ankara’da bulunan proje ofisinde tam zamanlı olarak görevlendirilmek üzere Lobi ve Savunuculuk Sorumlusu arıyoruz. Tahmini işe başlangıç tarihi 1 Nisan 2019'dur.

Aranan Nitelikler:

  • İnsan hakları, hukuk, siyaset, uluslararası ilişkiler gibi ilgili bir alanda lisans ve/veya yüksek lisans derecesi
  • İleri düzeyde İngilizce okuma, yazma
  • İnsan hakları standartları konusunda derinlikli bilgi
  • İyi bilgisayar kullanma becerisi
  • Kendi çalışma alanında inisiyatif alma ve sorumluluk üstlenme becerisi
  • Ekip çalışması yapma, bilgi paylaşma ve iş arkadaşlarına destek olma becerisi
  • Dikkatli çalışma ve detaylara özen gösterme becerisi
  • Tercihen 1-2 yıl benzer bir pozisyonda çalışma deneyimi

Ayrıntılı görev tanımı ve temel beceriler için bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Adayların fotoğrafsız İngilizce ve Türkçe özgeçmişlerini ve Türkçe bir niyet mektubunu konu satırında Ref: LS1901 referans koduyla [email protected] adresine göndermelerini rica ederiz.

Son başvuru tarihi 29 Mart 2019, saat 18:00’e kadardır.

Yukarıda belirtilen şekilde yapılmayan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınamayacaktır. Başvurunuz elimize ulaştığında, başvurunuzun tarafımıza ulaştığına dair bir teyit mesajı gönderilecektir.  Görüşme için seçilen az sayıdaki adayla yapılacak olan mülakat İngilizce ve Türkçe yapılacak ve başvurular kesinlikle gizli tutulacaktır. Sadece görüşmeye çağrılacak adaylar ile iletişime geçilecektir.

Uluslararası Af Örgütü insan haklarına saygı gösterilmesi, insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve bu hakların korunması için çalışan insanların oluşturduğu küresel bir harekettir. Vizyonu, her insanın İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi tarafından kabul edilen insan haklarına ve diğer tüm uluslararası insan hakları standartlarına erişebilmesini sağlamaktır.

Kuruluşumuzda yaş, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, etnik köken, engellilik ve benzeri sebeplere dayalı ayrımcılık yoktur.