İnsan hakları eğitimlerimiz herkes için, her yerde!

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi olarak insan hakları eğitimlerimizi Türkiye’nin daha önce hiç ulaşmadığımız yerlerine taşımaya devam ediyoruz. İnsan Hakları Eğitimlerimizle artık Rize’de Kayseri’de, Erzurum’da, Hatay’da, Denizli’de ve daha birçok ildeyiz. 

Kuruluşundan beri üyesi olduğumuz ECPAT (CTCS - Çocuklara Yönelik Ticari Cinsel Sömürü ile Mücadele Ağı) kapsamında Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı işbirliğiyle Ağustos ayında başladığımız eğitimlerin Muğla, Erzurum, Rize, Kayseri, Hatay ve Ankara etaplarını tamamladık. Her gittiğimiz ilde çok güzel karşılandık, çok verimli eğitim saatleri geçirdik, sonraki ve daha uzun eğitimlerin planlarını yaparak ayrıldık. 

Kamu ve özel sektörde çalışan avukatlara, sosyal çalışmacılara ve bu alanlarda eğitim gören üniversite öğrencilerine yönelik ve 3 tam gün olarak kurguladığımız eğitimler kapsamında 2019 sonuna kadar Trabzon, Adana ve Eskişehir’e gideceğiz. 2020 başından itibaren gelen talepler doğrultusunda planlama çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz 2020’de en az 15 farklı kente daha ulaşmak. Herkesin insan haklarına erişebildiği bir dünya hedefimiz doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanındaki insan hakları savunucularıyla buluşmaya devam edeceğiz. 

Bulunduğunuz ilde de insan hakları eğitimi düzenlememizi isterseniz ya da eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bize [email protected] adresine yazın.