[SONA ERDİ] Kampanyalar ve Aktivizm Koordinatörü Arıyoruz

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde 1 yıl süreyle tam zamanlı olarak görevlendirilecek Kampanyalar ve Aktivizm Koordinatörü arıyoruz. Sosyal hareketlere ilişkin dinamikler konusunda üst düzeyde farkındalık ve deneyim ile  küresel ve yerel düzeyde insan hakları sorunları ve durumu hakkında bilgi ve deneyim bu pozisyon için önceliklidir.

Kampanyalar ve Aktivizm Koordinatörü’nün ayrıntılı görev tanımı ve pozisyon için gerekli temel beceriler hakkında bilgi edinmek için ilgili bağlantıları inceleyebilirsiniz.

Adayların fotoğrafsız İngilizce ve Türkçe özgeçmişlerini ve Türkçe bir niyet mektubunu, konu satırında Ref: CA1701 referans koduyla[email protected] adresine göndermelerini rica ederiz.

Son başvuru tarihi 1 Ocak 2018, saat 18:00’dir.

Yukarıda belirtilen şekilde yapılmayan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınamayacaktır. Başvurunuz elimize ulaştığında, başvurunuzun tarafımıza ulaştığına dair bir teyit mesajı gönderilecektir.  Görüşme için seçilen az sayıdaki adayla yapılacak olan mülakat İngilizce ve Türkçe yapılacak ve başvurular kesinlikle gizli tutulacaktır. Sadece görüşmeye çağrılacak adaylar ile iletişime geçilecektir. 

Uluslararası Af Örgütü insan haklarına saygı gösterilmesi, insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve bu hakların korunması için çalışan insanların oluşturduğu küresel bir harekettir. Vizyonu, her insanın İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi tarafından kabul edilen insan haklarına ve diğer tüm uluslararası insan hakları standartlarına erişebilmesini sağlamaktır.

Kuruluşumuzda yaş, din, ırk, etnik köken, cinsiyet, engellilik, cinsel yönelim ve benzeri sebeplere dayalı ayrımcılık yoktur. Kadın adayların başvurusu özellikle teşvik edilmektedir.